YENİ FIRSATLAR- YENİ UYGULAMALAR

Aktifleştirilmiş (dezenfeksiyon ve yıkama) solüsyonlarının Envirolyte jeneratörleri için tuzlu su olarak deniz suyunun kullanılması, Envirolyte Industries International Ltd. ‘nin bilim adamları ve mühendisleri için her zaman bir azim kaynağı olmuştur. Bunun nedenleri açıktır: Herhangi bir şebeke suyu kaynağına olan ihtiyacın ortadan kaldırılması ve tuzlu su hazırlanması Envirolyte teknolojisini daha da basit ve daha uygun maliyetli hale getirir. Ayrıca, dezenfeksiyon, sterilizasyon ve su arıtma ihtiyacı olan her türlü deniz/gemi ve/veya akuakültür uygulamalarının daha önce el değmemiş alanlarına teknolojinin kullanım anlayışını taşır.

Deniz suyunun Envrolyte üniteleri için ana ve tek besleme olarak kullanılması fikri, diğer bazı tuzların mevcut olduğu ağırlıklı olarak sodyum klorür çözeltisinden oluşan deniz suyunun kimyasında yatmaktadır. Sodyum klorür konsantrasyonu, nihai ürüne dezenfekte edici özellikler kazandırmak için gerekli aktif klor hacmini oluşturmak için yeterlidir- tamamen deniz suyundan üretilen anolit.

Deniz Suyu Anolit Jeneratörleri

Envirolyte deniz suyu makineleri, su ürünleri endüstrisinde ve açık deniz/gemi operasyonlarında müşterilerimizin dezenfeksiyon ve su arıtma ihtiyaçlarını karşılamak için Envirolyte teknolojisinin daha da geliştirilmiş halidir.

Envirolyte deniz suyu makineleri, 500 pm-1000 ppm aralığında aktif klor konsantrasyonu ile, gerektiği durumlarda, tuzluluk oranı 5-7 PSU (hafif tuzlu su) ile 33-35 PSU (okyanus suyu) arasında değişen deniz suyundan ANK-nötr anolit ve katolit üretmek üzere tasarlanmıştır.

TEMEL ÖZELLİKLER

 • Tam otomasyon ve kolay çalıştırma prosedürleri, güvenli ve hızlı etkili dezenfektan -ANK -nötr anolitin hızlı bir şekilde elde edilmesine ek faydalar sağlar.
 • Aktif klor konsantrasyonu açısından ANK-nötr anolitin gücü, üretim sırasında önceden belirlenir ancak müşterinin gereksinimlerine göre ayarlanabilir.
 • Envirolyte deniz suyu ünitelerinin kontrol sistemi basittir ve kullanımı kolaydır. Farklı uygulamalara ve koşullara uyacak şekilde değiştirilebilir.
 • Su kaynağında kesinti olması durumunda Envirolyte ünitesini durdurmak ve su akışı yeniden başlar başlamaz üniteyi başlatabilmek için hidrolik parçaya akış ve basınç kontrolörleri yerleştirilmiştir.
 • Değişken tuzlu su pompası, her an gerekli dozajı sağlar.
 • Kaplayıcı, aşındırıcı olmayan malzemelerden yapılmıştır.
 • Tüpler ve konektörler EPDM/PVDF plastiktendir ve zararlı çözeltilere karşı oldukça dirençlidir.
 • Tüm giriş ve çıkış konektörleri, duvara monte edilebilmeleri için kutuların yan taraflarında bulunur.
 • Güç göstergeli basit bir açma/kapama düğmesi, Envirolyte deniz suyu ünitelerinin manuel olarak başlatılmasına ve durdurulmasına olanak tanır.
 • Seviye anahtarları veya ORP ölçer, Envirolyte deniz suyu ünitelerinin otomatik olarak başlatılmasını ve durdurulmasını sağlar.
 • Reset düğmesi, seviye değiştiricilerin konumundan bağımsız olarak ünitenin başlatılmasına izin verir.
 • Alarm ünitede yerleşiktir ancak harici bağlantı yoluyla herhangi bir uzak alandan düzenlenebilir.
 • PC/İnternet kontrolü, tüm Envirolyte deniz suyu üniteleri için isteğe bağlıdır; bu, ünitenin çalışmasının izlenmesine, herhangi bir konumdaki ve kurulum sahasından uzaktaki bir kontrol odasından olası herhangi bir sorunu teşhis etmesine ve çözmesine olanak tanır.

Dezenfektan sistemleri ve sağlık teknolojileri konusunda farklı bilgiler için ela-tipi-anolit-uretecler ve endüstriyel uygulamalar konularını da okumanızı tavsiye ederiz.

deniz-suyu-jenerator

Envirolyte Deniz Suyu Anolit Jeneratörünün Genel Düzeni