Sudaki bakterileri yok etmenin bir yolu olarak klorlamanın faydaları tartışılmaz ve süreç kesin ve evrensel olarak kurulmuştur. Ancak son yıllarda dirençli bakteri varyantlarının ortaya çıkması, legionellanın keşfi ve klor bileşikleri ile ilgili diğer problemler, Envirolyte ürünlerinin öne çıktığı alternatif su arıtma sistemlerine olan ilgiyi artırmıştır.

Bir yüzme havuzuna sürekli olarak Envirolyte solüsyonları eklemek, klorun olumsuz etkileri olmadan yüzme suyunu güvenli hale getirir. Envirolyte solüsyonları tüm bakterileri, virütik organizmaları, mantarları ve algleri nötr pH seviyesinde yok eder. Bu, özellikle klorla arıtılmış suya maruz kaldığında daha kolay zarar gören yaşlı ciltler için geçerlidir.

Filtre yataklarının sterilitesi korunarak filtrelenen suyun ikincil kontaminasyonu önlenir.

Klor kokusunun kaybolması, gözlerde yanma hissinin olmaması ve olumsuz cilt reaksiyonları ile karşı karşıya kalınmaması, suyu yüzmek için daha keyifli bir ortam haline getirir.

Bu dezenfeksiyon sistemi iki yılı aşkın bir süredir Moskova'daki çeşitli yüzme havuzlarında kullanılmaktadır ve yetkililer tarafından klorlamaya güvenli ve tercih edilebilir bir alternatif olarak onaylanmıştır.

Dezenfektan sistemleri ve sağlık teknolojileri konusunda farklı bilgiler için alkanize-iyonize-jeneratör ve anw-tipi-anolit-jeneratorler konularını da okumanızı tavsiye ederiz.

yuzme-havuzu dezenfeksiyon İtalya'da Bir Yüzme Havuzunda ELA-2000

Arjantin, İtalya ve İspanya'daki havuzlardan gelen bulgular ve faydalar, aşağıdaki gibi bildirdi;

  • Sonuçlar, 1:1000 litre oranında günlük Envirolyte solüsyonlarının eklenmesinin, suyun etkili bir şekilde dekontaminasyonunu garanti ettiğini göstermektedir. Bu, yetkili makamlar tarafından gerçekleştirilen mikrobiyolojik deneylerden elde edilen ve arıtılmış suyun kimyasal bileşiminin gerekli standartlara uygun olduğunu belirten verilerle doğrulanmaktadır.
  • Havuz kullanıcıları klor kokusunun kaybolması, gözlerde yanma hissi olmaması ve olumsuz cilt reaksiyonu olmaması hakkında yorum yapmışlardır.
  • Çözeltinin üretim süreci personel için çok daha güvenlidir ve diğer proseslerden farklı olarak duman oluşmaz.
  • Ekipmanın çalıştırılması basit olduğu için su dekontaminasyonu için çalışma süresi azalmıştır.
  • Çözelti, tesise, yani borulara vb. tortuların yapışmasına neden olmaz ve diğer sistemlerden farklı olarak enjektör pompaları gibi ekipmanların demonte edilmesine gerek yoktur.
  • Su dekontaminasyonu giderleri hipoklorite göre yılda üç kat daha düşüktür.
  • yuzme-havuzu dezenfeksiyon Envirolyte Ekipmanlı Yüzme Havuzu Sistemi